HAC MÜRACAAT

HAC KAYITLARI

GENEL BİLGİLER

Semerşah Turizm Umre Turları

UMRE TURLARI

Semerşah Turizm Kültür Turları

KÜLTÜR TURLARI

2018 Hac Kayıtları

İlk Kez Hac Kaydı Yapacaklar İçin Bilgilendirme

2018 yılında hacca gitmek üzere ilk defa kayıt yaptıracakların “2018 Hac Ön Kayıt İşlemleri” 21 Aralık – 29 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İlk defa kayıt yaptıracak vatandaşların Diyanet İşleri Başkanlığınca anlaşmalı bankalara (Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş., Halkbank, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, VakıfBank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım) 20 TL ön kayıt ücreti yatırması gerekecek.

Hac kayıtları T.C. kimlik numarası ile yapılacak olup, yabancı uyruklu olanların kayıtları alınmayacak. Hac kaydı yaptıracak vatandaşlar elektronik ortamda http://hac.diyanet.gov.tr adresinde gerekli bilgileri doldurarak veya il/ilçe müftülüklerine bizzat müracaat ederek form doldurmak suretiyle “Oda Tercihli” veya “Otel” konaklama türlerinden birini hac fiyat politikalarını göz önünde bulundurarak ve varsa hac kurasına birlikte katılmak istediği kişileri belirterek kayıtlarını yaptıracaklardır.

2018 Hac Kayıtları: Hac Kayıtlarını Yenileyecekler İçin Bilgilendirme

Daha önceki yıllarda hac kaydı olup 2017 hac kurasında kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adaylarının kayıt yenileme işlemleri 21-29 aralık 2017 tarihleri arasında otomatik olarak yenilenecektir. Mevcut kayıtları Diyanet İşleri Başkanlığınca yenilenen vatandaşlardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Mevcut kayıtlarında herhangi bir değişiklik talebinde bulunanların (hacca gideceği kişiler, konaklama türü vb.) ise, ilgili güncelleme işlemleri için 21-29 aralık 2017 tarihleri arasında il veya ilçe müftülüklerine bizzat müracaat etmeleri gerekmektedir.

Hacı adaylarının müracaatları sonrasında herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için kayıtlarını http://hac.diyanet.gov.tr adresinden kontrol etmeleri gerekmektedir. 2018 yılı hac organizasyonunda uygulanacak usul ve esaslar ile hac kura tarihleri, kesin kayıt tarihleri ve hac konaklama türlerine göre alınacak olan ücretlerle ilgili hususlar Semerşah Turizm web sitesinde ayrıca açıklanacaktır.


Hatırlarma!

Semerşah Grup’a kayıt yaptırabilmek için Diyanet İşleri Başkanlığı’na hac için kaydınızı yaptırmış olmanız gerekmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı’na hac kaydı yaptırmadan hiçbir acente ile hacca gidemeyeceğinizi unutmayınız!